ייעוץ עסקי

בעל עסק, האם ידעת כי ניתן לקבל הלוואה לעסק מקרנות מדינה בריביות הרבה יותר נמוכות ??

* בריבית הרבה יותר נמוכה

* בפריסה לשנים  ארוכות יותר

*  ביטחונות סבירים

התקשר עכשיו   0522735209

 

 

 

 

 

בעל העסק יודע הכל בניהול העסק. האמנם ?!

בעסקים קטנים מאוד בדרך כלל מדובר בבעל עסק יחיד שמנהל לבדו את העסק, הוא איש השיווק, איש המכירות, היועץ הפיננסי, הוא גם מבין בביטוח, יודע לתמחר, בקיצור "איש אשכולות", רק מה, 70% מהעסקים האלה נסגרים בתוך שלוש שנים וכל זה בגלל ניהול לקוי וחוסר ידע, כנראה שאדם יחיד לא יכול להיות מומחה בכל התחומים.

במקום שבעל העסק יתמקד במה שהוא טוב בו בדרך כלל וזה העיסוק במוצר עצמו, הוא מתפרס על תחומים שהוא לא מבין בהם ומכאן הדרך לקריסה מאוד מהירה.

 

מדוע לפנות ליועץ עסקי

המשפט הנפוץ אצל בעלי עסקים קטנים, "אני עובד, אני מוכר אבל לא מרוויח", יועץ עסקי יבדוק את הכשלים בניהול, אם זה תמחור שגוי של המוצר, אשראי בנקאי יקר, הוצאות מופרזות, השקעות מיותרות, ביטוחים מיותרים ועוד.

מאפיין עיקרי בעסק קטן הוא איבוד הגבולות בין המשפחה לעסק, עבודה בשעות מופרזות, דבר שבא על חשבון המשפחה, יש טשטוש גבולות בין ההכנסה המשפחתית להכנסה מעסק, חשבון העסק וחשבון המשפחה לא מופרדים, יש משיכה של משכורות גבוהות מדי כדי להתפרנס, בעיני בעל העסק גם תשלומים למע"מ והפקדות פנסיוניות הם חלק מההכנסה השוטפת, בסוף שנה כשבעל העסק צריך לשלם למס הכנסה, למע"מ ולביטוח הלאומי הפרשים, אין לו ממה לשלם.

 

ניהול העסק באמצעות הון עצמי והלוואות

בדרך כלל בעל העסק הקטן מגיע לתקרת האשראי שלו בבנק וכל חריגה יכולה להביא אותו להחזר צ'קים ולמוגבלות בבנק שזה בעצם תעודת הקבורה של העסק, כי ללא יכולת גיוס אשראי אין לעסק תקומה.

חשיבות השמירה על הון עצמי ליום סגריר או לגיוס אשראי היא עצומה, כשבעל העסק מגיע לבנק עם חיסכון בצד של 100,000 ₪ בחשבון, הוא יוכל לגייס הלוואה ללא בעיה ובריביות הרבה יותר נמוכות. בעל עסק ללא רזרבה כספית יידרש להביא ערבים, לשלם ריביות גבוהות, ובכל קושי עתידי הבנק יכול לסגור את ברז האשראי ולדרוש פירעון מיידי של ההלוואה.

לכן כדאי לבעל עסק לגייס הלוואה גם כשאין צורך ממשי, אלא להשתמש בהלוואה כמנוף עתידי לגיוס אשראי, גם הקרן לערבות מדינה רוצה בטחונות של 25% מההלוואה.

 

ייעוץ עסקי – ראש חדש ובריא בעסק

לכן כדי להתמודד עם מגוון התחומים בעסק הדרך הנכונה היא לפנות ליועץ עסקי כדי לבחון יחד את מצב העסק, לראות את הכשלים ואת הדרך להביא לשיפור המצב הכלכלי בעסק.

בעל העסק צריך "ראש חדש" שיראה את מה שבעל העסק לא רואה במשך הרבה שנים. על מנת לעשות חשיבה מחדש צריך מישהו חדש ואת זה יכול לעשות יועץ עסקי שזו התמחותו ואין לו חסמים רגשיים כמו בעל העסק ששבוי בדפוסים ישנים שלא הובילו אותו לאן שרצה להגיע עם העסק ועם עצמו.

 

ייעוץ  עסקי – תוכנית הבראה לעסק

בתוכנית הבראה לעסק נתמקד ב:

  • שינוי ושדרוג המוצר
  • שיווק והגדלת המכירות
  • פיתוח אפיקים חדשים
  • בדיקה לעומק של המצב הפיננסי
  • חיסכון בעלויות
  • תחזית תזרים מזומנים
  • הקניית כלים ניהוליים

 על היועץ העסקי לבחון את העסק בראייה הוליסטית, לא לחפש לרצות את בעל העסק, אלא להצביע על כשלים בניהול העסק, גם אם הדבר יהיה למורת רוחו ואולי לפיטוריו, על היועץ העסקי לא לחפש פתרונות קלים כמו הגדלת אשראי שילך למימון פעילות מיותרת, הכרחי ליועץ העסקי לראות את בעל העסק כאדם עם חזון, לבנות יחד עימו תוכנית פעולה שתיתן מענה לחזון, לערכים, למשאבים ולחסמים ולבנות יחד עימו תוכנית פעולה עם יעדים ברורים שאותם ניתן להשיג.                                                                       

חיוני לפנות לייעוץ עסקי כשהמצב הכלכלי עוד סביר, כאשר אין צ'קים חוזרים, אין הגבלה בבנק, עדיין יש סיכוי טוב להבראה, במצב כזה ניתן לבנות תוכנית הבראה לעסק ולגייס את הבנק להיות שותף. אם מחכים להידרדרות, הבנק הופך לאויב של בעל העסק ולא לשותף לדרך.

כל בעל עסק זכאי להשתתפות המדינה בליווי והייעוץ העסקי 

 

שירותי הייעוץ העסקי : 

* הכנת תוכנית עסקית

* בדיקת דוחות כספיים

* גיוס הלוואות מקרנות מדינה וסוכנות

* בדיקת אשראי בנקאי

* הכנת דוח תזרים מזומנים

עמרם בן ישי יועץ עסקי, כלכלן , בוגר האוניברסיטה העברית, חונך עסקי מוכר של התמ"ס מזמין אותך לפנות אלי , מחירים נוחים 

עמרם בן ישי , התקשרו   0522-735209


 

ייעוץ עיסקי
ייעוץ משפחתי
ייעוץ פנסיוני
אימון אישי
בניית אתרים דיגידם  בניית אתרים בירושלים

   

עמרם בן ישי, יועץ כלכלי, יועץ למשכנתאות, ייעוץ למשכנתא , יועץ פנסיוני, יועץ עסקי ופיננסי לעסקים ועמותות, מאמן, יועץ לכלכלת המשפחה, מיחזור משכנתאות, גיוס הלוואות לעסקים מקרנות מדינה ובנקים ועוד. שירותי הייעוץ בכל הארץ ובפרט בירושלים, מודיעין, מעלה אדומים, בית שמש, מבשרת ציון, גבעת זאב, גוש עציון והסביבה.

 

 

רח’ הל”ה 15/9 ירושלים | נייד: 052-2735209 | מייל   beamram888@gmail.com